קידום אתרי וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס – הלכה למעשה

קידום אתרים הוא דבר חשוב מאוד. כל עסק שיש לו אתר, איכותי ככל שיהיה יודע כי אם הוא לא יקדם את האתר שלו בגוגל, האתר שלו לא ייחשף לכמה שיותר גולשים שמהווים את קהל היעד של העסק ולכן, בניית אתר כשלעצמה, בוודאי איננה מספיקה לצורך פרסום ושיווק העסק. קידום אתרים בגוגל חייב להתבצע בהתאם לסוג האתר ובהתאם לפרמטרים נוספים העומדים על הפרק.

אחד מהאתרים הפופולאריים ביותר כיום הוא: אתר וורדפרס. וורדפרס המערכת שהתחילה כפלטפורמה פשוטה להקמה של בלוגים מהווה כיום את המערכת המבוקשת והפופולארית ביותר לבניית אתרים. קידום אתר וורדפרס חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע שמכירים את המערכת היטב ויודעים כיצד לבצע לה קידום אורגני או כל קידום אחר בגוגל. קידום אתר בגוגל חייב להתייחס בין היתר גם לסוג המערכת שעליה בנויה האתר.

אתרי וורדפרס – במה מדובר?

נכון לשנת 2021, אחד מכל 3 אתרים בעולם בנוי על וורדפרס. כלומר, ניתן למצוא כיום עשרות מליוני אתרים הבנויים על המערכת המדוברת. אם אתם תוהים למה בעצם נתח גדול מהאוכלוסייה שיש לה אתר אינטרנט בוחר לבנות את האתר שלו דווקא על מערכת זאת, היתרון החשוב והמשמעותי ביותר של וורדפרס הוא שמדובר על קוד פתוח.

כלומר, לא מדובר על מפתח אחד או חברה אחת שרק להם יש את היכולת לעדכן ולפתח את המערכת אלא ניתן למצוא לא מעט מפתחים ואנשי קוד אשר מתחזקים ומעדכנים את הקוד בכדי לשפר את המערכת. בניית אתר וורדפרס מאפשרת לכל אדם לדאוג לאתר שלו בניגוד לאתרים שבנויים על קוד סגור כמו וויקס שאינם מאפשרים זאת.

בניית אתר וורדפרס כיום קלה מאוד ואפשק לעצב ולבנות אתרים מעין אלה בצורה פשוטה עם ממשק שמאפשר הזזת אלמנטים וגרירה מבלי שיש צורך לגעת בקוד. מדובר ללא ספק על מערכת מיוחדת המאפשרת כיום לכל אדם לבנות אתר משלו בצורה קלה, נוחה ופשוטה, יחד עם זאת לצורך קידום אתר המבוסס על מערכת זאת, יש להכיר את המערכת היטב ועל כן, יש לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום קידום אתרי וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס – איך עושים את זה?

חשוב מאוד לדעת שלא מעט מקדמי אתרים אוהבים מאוד לעבור עם קידום אתרים מסוג זה. קידום אתר בגוגל המבוסס על מערכת וורדפרס הוא דבר קל יותר לרוב מקידום אתר המבוסס על מערכת אחרת.

יחד עם זאת, חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום קידום אתרי וורדפרס שמכירים את סוג האתר בצורה המדויקת והטובה ביותר. קידום אתר בוורדפרס מתחיל עם בדיקה שהאתר פתוח לאינדוקס של גוגל.

לא מעט בוני אתרים בוורדפרס היא שהם מאפשרים לגוגל לסרוק את האתר ולאנדקס אותו בזמן שבונים אותו ואז נוצר מצב שבו גוגל מאנדקס לא מעט דפים ריקים המצויים בתהליך עיצוב שעדיין לא הסתיים. מנגד, יש בוני אתרים שחוסמים את גוגל מלאנדקס את האתר בתהליך הבנייה שלו אך שוכחים להסיר את החסימה ולכן, האתר כלל לא יופיע בגוגל.

דבר נוסף שיש לעשות הוא ליצור כתובת URL ידידותית למנועי חיפוש אשר מכילה מילות מפתח ולא מספרים. ניתן לשלוט על האפשרות הזאת דרך הגדרות האתר. כמו כן, ניתן ליצור כתובת URL אשר מציגה את ההיררכיה של האתר.

אחד התוספים הפופולאריים ביותר עבור קידום אתר בגוגל שבנוי על וורדפרס הוא תוסף YOAST. קידום אתרי וורדפרס עם תוסף יוסט זה דבר בסיסי ביותר עבור קידום SEO של האתר. תוסף זה מסייע לנהל כותרות ומפת אתר ומאפשר לשלוט על קובץ Robots, אך יחד עם זאת חשוב לזכור כי הוא לא מחליף עבודת אופטימיזציה נדרשת עבור מבנה האתר, כתיבת תכנים איכותיים לאתר, בניית קישורים לאתר ועוד. האתר ידרוש את תהליך קידום אתר אורגני בגוגל אשר דורש כל אתר אחר מבחינת כל הפעולות שיש לבצע בו.

כיצד בוחרים חברה עבור קידום אתרי וורדפרס?

כאמור, קידום אתרי וורדפרס באמצעות תוספים שונים או באמצעות כל שיטה אחרת, לא יכולה להתבצע על ידי כל אדם באשר הוא, ללא ידע בתחום. קידום בגוגל של אתרים מעין אלה חייב להתבצע על ידי חברת קידום אתרים, אשר יודעת כיצד לקדם את האתרים מהסוג הזה בצורה הטובה ביותר, בהתאם לסוג האתר, בהתאם לאופן שבו הוא בנוי ובהתאם לתוספים השונים שניתן להשתמש בהם לצורך קידום האתר באופן ספציפי. על כן, טרם בוחרים באנשי המקצוע הרלוונטים יש לבחון כמה דברים:

ראשית כל, חשוב מאוד לבדוק מיהם הלקוחות של החברה והאם החברה עשתה עבודה טובה בקידום האתר שלכם המושתת על מערכת זאת באופן אורגני בגוגל

שנית, חשוב מאוד לקרוא מעט על החברה בכדי להבין במי בעצם מדובר, מיהו הצוות המקצועי ומהו הניסיון והידע שיש לו בתחום. כמו כן, מהו הותק של החברה בתחום קידום אתרי וויקס ועוד.

רצוי לקבל המלצות מלקוחות של החברה או דיס המלצות על מנת להכריע אודות החברה וכן לבדוק האם יש לה מוניטין בתחום של קידום אתרי וורדפרס.